Strašidelný večer 2012

přidáno: 17. 5. 2014 5:15, autor: Přístav Tamatea   [ aktualizováno 17. 5. 2014 5:15 ]

24. 11. 2012

 Bylo 17.listopadu - státní svátek, výročí "sametové revoluce" (1989).

 My jsme tento svátek, který pro skauty znamená hodně (vždyť od té doby můžeme opět svobodně skautovat), oslavili konáním šestého ročníku Strašidelného večera.

Tento rok na této akci pokračovala naše celoroční fantasy hra. Družiny se tu přesunuli do hlavního města Kronu, kde je dohnal vystrašený kartograf (ten, co kreslí mapy) Google a oznámil jim, že mu čarodějnice ukradla důležitou mapu.

Požádal družiny o pomoc (protože sám se bál), aby mu pro mapy k čarodějnici došly. Namaloval družinám mapky, jak se k ní dostat. A ony vyrazily.

Čarodějnici našly u lesa, jak vaří cosi podivného v kotlíku.

Všichni naši hrdinové byli převlečeni za různá strašidelná stvoření a tak čarodějnici oklamali. Ta jim (za nasbírání dřeva na oheň) prozradila, že již mapu nemá, že jí za cosi vyměnila se zlým kouzelníkem. Navíc jim nejen poradila, kde kuzelníka najdou, ale také jim dala napít kouzelného lektvaru odvahy, aby se nebáli za ním jít.

Zlý kouzelník obýval temnou kobku na pustém zámku. Cestu k němu mohly družiny podniknout pouze po malých skupinkách, aby neprobudily duchy, co toto místo hlídali. Takto došli všichni až ke kouzelníkovi. Ten vida podivné nebojácné stvoření, která vpadla k němu do zámku, jim mapu vydal. Aby to však nebylo tak jednoduché, mapu roztrhall na mnoho kousků a každému dal pouze jeden, a to za splnění tajemného úkolu.

S těmito kousky mapy se měly družiny vrátit do Kronu a tam mapu složit. Pokud se jim to podaří před půlnocí, kouzelník se tam zjeví a mapu mocným kouzlem opět spojí.

Toto se podařilo a kouzelník splnil, co slíbil.

 

Družiny mohly mapu konečně předat kartografu Googlovi a ten jim za to prozradin, že je to právě mapa, podle níž budou putovat po celé zemi i mořích a kde budou zažívat další nemalá dobrodružství