Pozor, hlášení!!!

přidáno: 6. 4. 2015 23:28, autor: Přístav Tamatea   [ aktualizováno 6. 4. 2015 23:32 ]


Pozor, hlášení!!!

Pozor hlášení,

v případě odřeniny , říznutí, bodnutí  hmyzem či  dokonce při zástavě dechu Vám pomůžou naše vyškolené zdravotnice Lasičky.

 Holky si zopakovaly jak poskytnout první pomoc,  zvládly bez problémů ošetřit lehké zranění a i velmi důležité přivolání rychlé záchranné služby. Navíc měly možnost zkusit si jak těžké je oživování člověka při zástavě dechu. Tímto chceme poděkovat naší budoucí zdravotní sestřičce Páje za připravenou přednášku a zapůjčení zdravotnických  věcí.

Další hlášení přichází  Hagrigova srubu

Hagrigův srub je chata na břehu Plumlovské přehrady. Holky k ní dorazily v sobotu 28.3. asi kolem jedné hodiny. Ač hodláme přespat jednu jedinou noc, táhneme věcí přinejmenším na týden. Srub se prohýbá pod náporem divokých Lasiček a jejich věciček, které najednou mizí  ve všech poličkách a skříňkách (možná si i nějaké skříně dovezly).

Nakonec se přece jen  dopracujeme k tomu, že jsme skauti a už se tak začínáme chovat. Po nástupu je nutné nanosit dřevo ke kamnům, založit ohniště na opékání špekáčků. Na poslední schůzce jsme se seznámily s  mapou a topografickými značkami, své znalosti využijeme při bojové hře .

Překvapením odpoledne se stává Hadříček, která má 10. narozeniny. Velká gratulace a za mohutného skandování ji dáváme hobla.  Večer si ještě připijeme na zdraví a k tomu si  dáme pár dobrůtek.

  A co by to bylo za  výpravu bez noční stezky,  a tak čekáme až se setmí. K tomu si holky přidají  pár příběhů o Krvavé Mary.  Po odstartování hry se po dvojicích vydávají do noční tmy luštit slova napsaná morseovkou. Se správnými slovy se vrací všechny dvojice a svou první noční  stezku i výpravu bravurně zvládá také  nová členka družiny  Haňula.

Druhý den ráno vstáváme, nezbytná rozcvička,  snídaně.  V 9 hodin vyrážíme na  Plumlovský zámek. 

V poledne odjíždíme s dobrou náladou a už se těšíme na další dobrodružství.                                                                                                                     

                                                                                                               Dajána a Sluníčko