NAVIGAMUS je za námi

Sešli jsme se na přehradě v Seči,

abychom si trochu užili.

Neleká nás žádné nebezpečí,

my jsme skauti v modré košili.

Tak, tahle hymna nás provázela celé 4 dny na prodlouženém víkendu na přehradě v Seči. Za slunečného počasí jsme několikrát denně nastoupili před admirála Nelsona, abychom se vrátili zpět do doby jeho nejslavnějších bitev. Naše Spojené Království proti Koalici se utkalo v několika bitvách. První bitva byla u  mysu svatého Vincenta, kdy naše posádky vypluly získat a poskládat co nejvíce Nelsonových můstků a potom se postavily proti nepříteli do boje o liščí ocásky.  Křik, povyk, fandění a veselý smích  se nesl sečskou přehradou. V bitvě  u Kadaně jsme se snažili naším obchodním uměním získat co nejvíce zlata a doručit ho co nejdříve do naší banky, ale cestou nás přepadávali piráti, kterým  nebylo jednoduché uniknout.   

Nic jsme nevzdávali, venku parno , ale my opět oblékáme naše pruhovaná trička a jdeme bojovat za Skotsko. Dalším úkolem je vyrobit praky a potopit lodě. Napětí sílí a nelítostný boj se odehrává,  nabít praky, zamířit, vystřelit, znovu a znovu, až se potápí poslední loď.    

 

Hip,hip, hurej“ se neustále nese z našeho pobřeží proti nepříteli. 

 

A kdo nakonec vyhrál……je vlastně jedno. Přes 1000 vodních skautů se dokázalo  sejít na akci, která v nás zanechá plno neuvěřitelných zážitků, přátelství a atmosféru, kterou nám můžou závidět i ty nejlepší fotbalové kluby.     

 

        

                                                   Za další 3 roky na Navigamu  A-hoj.